Reklama

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Leonard Gołkowski

14 listopada, w wieku 72 lat, w 49. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. kan. Leonard Gołkowski, emerytowany proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie, ojciec duchowny w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie w latach 1980-95.

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Leonard Gołkowski

Beata Pieczykura/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszy św. żałobnej w środę, 16 listopada o godz. 11 w kościele św. Stanisława Kostki w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W czwartek, 17 listopada o godz. 12 w kościele św. Mikołaja w Nakle (Nakło 195, 42-235 Lelów) Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył biskup senior Antoni Długosz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Eucharystii ciało śp. ks. Leonarda Gołkowskiego zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Nakle.


2022-11-15 12:07

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Łucjan Szeliga

23 kwietnia, w wieku 59 lat, w 34. roku kapłaństwa, zmarł nagle ks. kan. Łucjan Szeliga, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach.

Mszy św. żałobnej w niedzielę 25 kwietnia o godz. 19 w kościele w Mierzycach będzie przewodniczyć bp Andrzej Przybylski.
CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: „Czy i wy chcecie odejść?”

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Bóg nie zatrzymuje na siłę. Pozwala odejść. Miłość zakłada wolność. Konieczna jest wiara w Słowa Boga. Ona daje głębsze poznanie Boga i ona przenika nasze ludzkie myślenie Światłem z góry tak, że za św. Piotrem możemy powiedzieć: „A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga”.
CZYTAJ DALEJ

Kielce: tłumy na najstarszej Drodze Krzyżowej na Karczówkę

2026-03-06 20:54

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Karczówka

TD

Karczówka, miejsce dla ducha, dla wypoczynku

Karczówka, miejsce dla ducha, dla wypoczynku

Tłumy kielczan wyruszyły dzisiaj wieczorem Drogą Krzyżową wzdłuż historycznych kaplic, na wzgórze Karczówka. Wyjątkowa kalwaria powstała w XVII wieku jako owoc modlitwy kielczan o ratunek przed epidemią zagrażającą miastu. Wydarzenie od wielu lat organizuje Kościół Domowy Ruchu Światło-Życie. Współorganizatorem jest parafia Niepokalanego Serca NMP, po terenie której przebiega większość terenowego nabożeństwa.

Nabożeństwo poprzedziła Msza św., której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, w asyście księży moderatorów Ruchu Światło-Życie i księży parafialnych. W homilii biskup kielecki nawiązał m.in. do myśli ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu, który nauczał, że cierpienie ma sens tylko wtedy, gdy staje się osobistym spotkaniem z Jezusem Chrystusem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję