Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Samodonos

Platforma Obywatelska poskarżyła się na siebie samą do Trybunału Konstytucyjnego. Rzecz w tym, że politycy PO uznali, że uchwalili prawo, które jest niezgodne z Konstytucją. Trybunał przychylił się do oceny polityków PO i uznał, że prawo jest zwykłym gniotem. Chyba przez grzeczność nie określono, jak nazwać twórców gniota.

Skuteczność słów Leppera

Andrzej Lepper zagroził, że jak Trybunał Konstytucyjny zdelegalizuje Samoobronę, to będą w Polsce przyspieszone wybory. Wystraszył się chyba Jacques Chirac, prezydent Francji, bo dzień później zapowiedział wycofanie się z polityki, a w dalekiej Korei Północnej rozzuchwalili się złodzieje i okradli rezydencję syna koreańskiego wodza.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kierunek chiński

Wraca sprawa lewych kont lewicowych polityków w Szwajcarii. Lobbysta Marek Dochnal miał zeznać w prokuraturze, że takie konta mieli Marek Siwiec, Jacek Piechota, Marek Ungier, Mariusz Łapiński i Aleksander Nauman („Dziennik”, 15 marca). I wyjaśniła się sprawa, dlaczego postkomunistom jest teraz bliższy kierunek chiński, a Szwajcarię omijają szerokim łukiem. Chcą być poza wszelkimi podejrzeniami.

Niedźwiedzia przysługa

Żona prezydenta Maria Kaczyńska wzięła sprawy w swoje ręce. Razem z grupą kobiet, wśród których jej mąż ma poparcie polityczne oscylujące w okolicy zera albo i poniżej, podpisała apel do parlamentarzystów, żeby dali sobie spokój z walką o ochronę życia, a zajęli się poważniejszymi sprawami („Rzeczpospolita”, 14 marca, „Dziennik”, 15 marca). Trzeba przyznać, że Maria Kaczyńska miała „wejście smoka”. PiS- owi z mety notowania poleciały o trzy punkty, prezydentowi o osiem, a premierowi o sześć. Krótko mówiąc: „Niedźwiedzia przysługa”.

Obudził się

Pociągniemy temat misiów. Po długim okresie, w którym o PSL nie było ani widu, ani słychu, zauważyliśmy wywiad z Waldemarem Pawlakiem, liderem PSL („Dziennik”, 15 marca). Mniejsza z tym, co mówił. Najciekawsze jest to, że w ogóle mówił. Przebudził się ze snu zimowego. Trochę późno, bo niedźwiedzie w Tatrach żerują już od jakiegoś czasu.

(pr)

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup skazany za nadużycia. Pomogło kościelne dochodzenie. Diecezja: chcemy nieść uzdrowienie

2026-08-13 18:51

Bożena Sztajner/Niedziela

Jak informuje Vatican News emerytowany biskup Broome w Australii Christopher Alan Saunders został uznany za winnego 13 przestępstw o charakterze seksualnym wobec dwóch młodych Aborygenów. Obecny ordynariusz diecezji, bp Tim Norton, zapewnił o bliskości z ofiarami i podziękował im za odwagę. „Zrobimy wszystko, co możliwe, aby nieść im nadzieję i uzdrowienie” – podkreślił.

Rana pozostawała otwarta od 2020 roku, kiedy pierwsze informacje w tej sprawie zostały upublicznione. Następnie, w 2023 roku, liczące 200 stron dossier przekazane przez australijskie władze kościelne Dykasterii Nauki Wiary pomogło rzucić światło na sprawę.
CZYTAJ DALEJ

Augustów: włamywacz wszedł na plebanię przez okno; ukradł pieniądze

2026-08-13 08:27

[ TEMATY ]

włamanie

Augustów

Adobe Stock

Augustowscy kryminalni zatrzymali 51-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do plebanii na terenie miasta. Łupem mężczyzny padło około 1250 złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut, a prokurator Prokuratury Rejonowej w Augustowie zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego augustowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednej z plebanii na terenie miasta. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że sprawca wykorzystał uchylone okno, zerwał jego mocowanie i dostał się do środka. Następnie zaczął przeszukiwać pomieszczenia.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Diecezja u progu peregrynacji

O historycznym dla diecezji wydarzeniu, które rozpocznie się w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, mówił biskup świdnicki podczas specjalnej konferencji prasowej.

Czwartkowe spotkanie dla mediów na pl. św. Jana Pawła II poświęcono zbliżającej się wielkimi krokami peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję