Reklama

Polska

Podpalenie w Sulistrowiczkach. Proboszczowi wcześniej grożono

[ TEMATY ]

Kościół

podpalenie

Radio Rodzina

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy próbowali podpalić kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. - To dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II, którego relikwie są w kościele, kaplica ocalała - mówi proboszcz ks. Ryszard Staszak i dodaje - Trzeba modlić się za tych, którzy to zrobili!

Przypomnijmy, nieznani sprawcy najprawdopodobniej oblali łatwopalnym materiałem stojącą przed drzwiami kościoła figurkę Chrystusa Frasobliwego i podpalili. Choć zniszczenia nie są duże ich wyczyn mógł skończyć się tragicznie. Kościół a także stojące przy nim Centrum Kultury Chrześcijańskiej są w całości zbudowane z drewna, na codzień pilnuje je pracownik parafii, który tej nocy spał w podpalonym budynku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas Mszy św., która odbyła się obok zamkniętego przez policję kościoła ks. Staszak dziękował za ocalenie świątyni przypisując je wstawiennictwu Jana Pawła II, którego relikwie są przechowywane w kościele - To nasz papież uratował ten kościół - mówił do kilkuset wiernych wzruszony duszpasterz. Kilkukrotnie prosił też o modlitwę w intencji podpalaczy. Po Eucharystii wierni mogli ucałować relikwiarz.

Kapłanowi grożono

Reklama

Sprawa dzisiejszego podpalenia jest poważna. Od kilku miesięcy systematycznie niszczone są zamontowane staraniem proboszcz stacje Drogi Krzyżowej na Ślężę, kapłan jest publicznie znieważany przez grupy satanistów, grożono mu także w internecie. Oto cytat z jednej z gróźb zamieszczonej na platformie blogerskiej wordpress:

"Ryszardzie Staszaku, mściwy żydłaku, fanatyku rzymskiej szubienicy – won ze Ślęży. Nie masz do niej, renegacie i zaprzańcu żadnego prawa. To jest nasza pogańska Święta Góra. Wy macie wasze “święte” miejsca nad Jordanem. I tam się wynoście. Przestańcie plugawić naszą Świętą Słowiańską Ziemię jakimiś obskurnymi gusłami rodem znad Jordanu."

Duszpasterz zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury. Twierdzi też, że groźby są wynikiem jego działań związanych z remontem kościoła na szczycie Ślęży. Do sprawy w najbliższych dniach będziemy powracać.

2013-10-28 08:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak mały Chomentów wybudował kościół

Niedziela kielecka 48/2012, str. 1, 4

[ TEMATY ]

Kościół

parafia

Archiwum parafii

Wacław Ciepluch – sponsor ołtarza oraz Jerzy i Krystyna Woźniczko z wnukiem z bp. Kazimierzem Ryczanem w nowym kościele

Wacław Ciepluch – sponsor ołtarza oraz Jerzy i Krystyna Woźniczko z wnukiem z bp. Kazimierzem Ryczanem w nowym kościele
Parafianie z Chomentowa zrealizowali swoje marzenia. Mają nową świątynię parafialną. Budowa trwała od 2005 r. z dwuletnią przerwą i kosztowała 709 tys. zł.
CZYTAJ DALEJ

Stanowisko rektora UKSW ws. materiału telewizji TVN

Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks. prof. Ryszard Czekalski w oficjalnym stanowisku odniósł się do oskarżeń i szkalujących informacji, naruszających jego, pani Emilii oraz uniwersytetu dobra osobiste. Informacje pojawiły się niedawno w przestrzeni medialnej. Prezentujemy pełną treść stanowiska.

"Szanowni Państwo, wobec rozpowszechniania i powielania nieprawdziwych, zniesławiających informacji pragnę przedstawić Państwu stanowisko, mając nadzieję, że wpłynie ono na rzetelne postrzeganie tematu, któremu w sposób całkowicie nieuprawniony nadano ton sensacji.
CZYTAJ DALEJ

Obłóczyny i kandydatura do święceń

2025-12-06 11:43

ks. Łukasz Romańczuk

Obłóczeni alumni III roku

Obłóczeni alumni III roku

W katedrze wrocławskiej w atmosferze modlitwy i skupienia, odbyły się obłóczyny oraz kandydatura kleryków III roku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Był to uroczysty moment, w którym trzech alumnów po raz pierwszy przywdziało sutanny, zewnętrzny znak ich formacji oraz decyzji o głębszym związaniu swojego życia z Chrystusem i Kościołem. Uroczystość zgromadziła wspólnotę seminaryjną, kapłanów, rodziny i przyjaciół, a samej Eucharystii przewodniczył bp Maciej Małyga.

Na początku Eucharystii odbył się obrzęd obłóczyn. Trzech alumnów: Mateusz, Tomasz i Krzysztof przyjęli sutannę. W homilii bp Maciej Małyga wskazał: - Dzisiejsza uroczystość jest okazją do popatrzenia na swoje powołanie. Jest to droga. Czasami podkreślamy początek naszego powołania, że później nie doceniamy wagi i znaczenia pięknych godzin i lat. kiedy mówimy o powołaniu chrześcijańskim, to chcemy widzieć tam całe nasze życie i drogę, która ma różne etapy i doświadczenia. Na drodze powołania, jak mówiło pierwsze czytanie z księgi proroka Izajasza, nie brakuje chleba ucisku i wody utrapienia. Na tej drodze możemy pójść na prawo lub lewo. Dlatego Izajasz obiecuje na tej drodze obecność Nauczyciela i Mistrza - nauczał biskup.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję