Reklama

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”

Niedziela podlaska 9/2010

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje zaczęły się wspólną Eucharystią sprawowaną w kaplicy seminaryjnej, gdzie zgromadzonych powitał rektor WSD. ks. dr Tadeusz Syczewski. Prowadzący rekolekcje ks. Marcin w słowie skierowanym do uczestników wskazywał, że jest to dla nich szczególny czas dany od Boga, czas wyciszenia i sięgania w głąb siebie. Po Mszy św. wszyscy udali się na refektarz seminaryjny, by nasycić i ciało. Następnie w auli Ksiądz Rektor jeszcze raz powitał wszystkich bardzo serdecznie, przedstawił plan oraz sposób funkcjonowania w seminarium w czasie tych wspólnych dni zadumy nad swoim życiem. W wieczornej konferencji ks. Marcin starał się pytać, jaki mamy obraz Ojca oraz w jaki sposób Go postrzegamy, a przede wszystkim jako kogo, ponieważ bardzo często obraz własnego ojca przerzucamy w przyszłości na nasze postrzeganie Pana Boga. Z racji pierwszego piątku miesiąca był jeszcze czas na adorację, by na chwilę ugiąć kolana przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
Drugi dzień rekolekcji zaczęliśmy od wspólnej modlitwy Liturgią Godzin w kaplicy seminaryjnej. Naszą modlitwę pogłębiła jeszcze bardziej kolejna konferencja, która wprowadziła nas w temat modlitwy w naszym życiu. Rekolekcjonista pytał nas, w jaki sposób się modlimy i czy w ogóle się modlimy.
Po obiedzie był czas i możliwość, by udać się do Muzeum Diecezjalnego, po czym wszyscy o godz. 16 stawili się w kaplicy na kolejną konferencję dotyczącą grzechu i jednocześnie łaski, którą Bóg ma ku nam. Ta łaska objawiła się w tym, iż zaraz po Koronce do Bożego Miłosierdzia był przewidziany czas na to, by skorzystać i przyjąć sakrament pokuty i pojednania.
Przed kolacją w planie dnia znalazł się taki czas, w którym uczestnicy rekolekcji mogli spotkać się z wychowawcami seminarium, zadać pytania oraz posłuchać, jak żyje i funkcjonuje seminarium. Na pytania odpowiadali Ksiądz Rektor oraz ojciec duchowny ks. Jarosław Przeździecki. Wieczorem po kolacji była jeszcze sposobność na wspólną modlitwę, konferencję i rozmowy na temat seminarium.
Niedziela zaczęła się wspólną Jutrznią, po której było coś dla ciała, następnie miała miejsce jedna z ostatnich konferencji ks. Marcina. Było to świadectwo jego odkrywania powołania, jego szukania i dociekania oraz odpowiedzi Bogu na Jego wołanie. O godz. 12 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Antoniego Pacyfika Dydycza. W homilii skierowanej do uczestników rekolekcji Ksiądz Biskup zaznaczył, że jest wiele stanów, do których Pan Bóg powołuje człowieka, i pośród nich jest także stan kapłański.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Orszaki Trzech Króli w Archidiecezji Wrocławskiej - [Gdzie?]

2026-01-05 10:11

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu zgromadził 19 tys. osób

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu zgromadził 19 tys. osób

Od kilku lat w Uroczystość Objawienia Pańskiego ustawowo przewidziany jest dzień wolny od pracy. Od tego czasu bardzo zmienił się styl przeżywania tej uroczystości, a popularne stały się Orszaki Trzech Króli, które odbywają się w dużych miastach, miasteczkach oraz wsiach. Integrują one lokalną społeczność i pozwalają uroczyście przeżywać ten czas.

Na terenie archidiecezji wrocławskiej przygotowanych jest wiele Orszaków. Poniżej prezentujemy listę miejsc. Nie jest ona kompletna, dlatego zachęcamy do dzielenia się z nami informacjami, a w dniu orszaku zapraszamy do przesyłania nam zdjęć na adres: wroclaw@niedziela.pl
CZYTAJ DALEJ

Bp Romuald Kamiński prosi o modlitwę w swojej intencji

2026-01-05 11:35

[ TEMATY ]

Bp Kamiński

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Bp Romuald Kamiński

Bp Romuald Kamiński

Bp Kamiński w komunikacie poinformował, że w najbliższych dniach nie będzie wykonywał zaplanowanych wcześniej obowiązków duszpasterskich ze względu na konieczność głębszej diagnostyki medycznej oraz poddanie się zaleconemu wypoczynkowi i regeneracji zdrowotnej.

CZYTAJ DALEJ

Kaletnik: Kolęda sercem śpiewana

2026-01-05 20:52

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Koncert kolęd w parafii NSJ w Kaletniku

Koncert kolęd w parafii NSJ w Kaletniku

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kaletniku odbył się koncert „Kolęda sercem śpiewana”, będący wprowadzeniem parafian w nowy rok.

Znane kolędy i pastorałki wykonało małżeństwo artystów – Anna i Romuald Spychalscy, którzy w blisko godzinnym koncercie zaprezentowali piękne melodie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję