Reklama

KIK zaprasza!

30 września Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zainaugurował 27. rok swojej działalności. Uroczystej Mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego przewodniczył bp Paweł Socha

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klub Inteligencji Katolickiej ma wiele osiągnięć. Z tego klubu wyszło wielu ludzi zajmujących ważne stanowiska w mieście i w kraju. Są to senatorowie, posłowie i radni. Wykształcił ludzi odpowiedzialnych, na których można było zawsze liczyć - podkreślał podczas homilii bp Paweł Socha, ukazując znaczenie Klubu Inteligencji Katolickiej dla Zielonej Góry i regionu. Umiłowanie prawdy, zaufanie Bogu i człowiekowi oraz batalia o ideały to zadania, jakie spoczywają na Klubie Inteligencji Katolickiej i na wszystkich ludziach wierzących. - Człowiek powinien prowadzić batalię o godne życie, bo życie jest nam dane i zadane - mówił Ksiądz Biskup.
Zielonogórski KIK, rozpoczynając kolejny rok działalności, zaprasza do udziału w spotkaniach formacyjnych nowych członków. - W tym roku przygotowaliśmy obszerny materiał mający na celu zaproszenie zielonogórskiej inteligencji do uczestnictwa w naszych spotkaniach - mówi Jan Stanisławczyk, prezes KIK-u w Zielonej Górze. Jest nas obecnie 28 członków, w spotkaniach uczestniczy od 15-25 osób. Mamy nadzieję, że będzie nas więcej.
Aby zachęcić do włączenia się w działania KIK-u, przygotowany został apel, który przekazano między innymi do parafii i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego. KIK zaprasza: absolwentów wyższych uczelni, pracowników nauki, kultury i oświaty, liderów ruchów i organizacji katolickich, osoby pracujące i emerytów. - Może się do nas zgłosić każdy, kto chce pogłębić swoją wiarę, swoją wiedzę religijną - tłumaczy Grażyna Gradowicz, wiceprezes KIK-u. - Nie stawiamy ograniczeń, że mogą przyjść tylko ludzie z wyższym wykształceniem, bo czasami nawet najbardziej wykształcony człowiek w dziedzinie wiary jest na bardzo niskim poziomie. Poza wykładami KIK proponuje swoim członkom rekolekcje kierunkowe oraz formację intelektualną i duchową.
Podczas spotkań dyskusyjnych KIK-u poruszane są między innymi zagadnienia katolickiej nauki społecznej Kościoła, Pisma Świętego, szkoły modlitwy oraz aktualne i historyczne wydarzenia z życia Kościoła. Wykłady i spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 19 w salce na plebanii przy kościele pw. Ducha Świętego.
Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 14 października, poświęcone będzie 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyła na papieża.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W tej diecezji wzrasta liczba uczestników kursów przedmałżeńskich

2026-01-27 20:30

[ TEMATY ]

narzeczeni

uczestnicy

kursy przedmałżeńskie

Magdalena Pijewska

1600 par wzięło udział w 2025 roku w kursach przedmałżeńskich. Dane przedstawił Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

Ksiądz Krzysztof Bochniak, dyrektor wydziału poinformował, że w 2022 roku w kursach uczestniczyło 700 par, rok później już 900. Znaczny wzrost odnotowano w ostatnich dwóch latach, gdzie w sumie 3200 par narzeczonych zdecydowało się budować mocne fundamenty swojego związku.
CZYTAJ DALEJ

Polak twórcą "Global Rosary" - międzynarodowej modlitwy różańcowej; jedynej takiej aplikacji na świecie

2026-01-27 21:27

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

aplikacja

Global Rosary

Mat.prasowy

Projekt Global Rosary to strona internetowa oraz aplikacja mobilna, której celem jest budowanie żywej, międzynarodowej wspólnoty modlitwy różańcowej. Jedyna taka aplikacja na świecie. Twórcą projektu jest Polak - Marek Gacek.

Pragnieniem, które stoi u podstaw tej inicjatywy, jest zjednoczenie ludzi na całym świecie w jednej, wspólnej i globalnej „Róży Różańcowej” — tak, aby codzienna modlitwa mogła stać się widzialnym znakiem jedności ponad granicami państw, języków i kultur. Global Rosary od początku powstaje jako projekt globalny — aplikacja jest dostępna w 7 językach, by realnie służyć osobom na różnych kontynentach.
CZYTAJ DALEJ

13. edycja akcji „Misjonarz na Post” rozpocznie się 18 lutego

2026-01-28 08:22

[ TEMATY ]

Wielki Post

Środa Popielcowa

Misjonarz na Post

18 lutego

misjonarznapost.pl

Wylosuj misjonarza na Wielki Post

Wylosuj misjonarza na Wielki Post

W Środę Popielcową 18 lutego rozpocznie się 13. edycja akcji „Misjonarz na Post”. Jej celem jest modlitewne wsparcie polskich misjonarzy. W ubiegłym roku modlitwę w ich intencji zadeklarowały 53 tys. osób.

„Misjonarz na Post” to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję