Reklama

Świdnica

Różańcowe Jerycho

W sobotę 2 października w kościele przy parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy odbyło się czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem, zakończone Mszą św. i Apelem Jasnogórskim.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Było to już czwarte „Jerycho” w Świdnicy. Główną organizatorką tego niecodziennego maratonu modlitewnego jest Edwarda Mikuła, prezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke z parafii św. Józefa w Świdnicy. Pani Edwarda przeczytała kiedyś artykuł w Naszym Dzienniku o czuwaniach modlitewnych prowadzonych przez Legion Maryi i zachęciła do tej inicjatywy grono pobożnych osób w swoim środowisku. Pierwsze dwa „Jerycha” odbyły się 31 stycznia i 19 marca br. w kościele św. Józefa, następne przeprowadzono 8 maja w katedrze świdnickiej.
W kościele św. Andrzeja Boboli, który znajduje się w tej dzielnicy Świdnicy, w której kiedyś stacjonowały wojska radzieckie, czuwanie różańcowe rozpoczęło się Mszą św. o godz. 8.00. Następnie co godzinę zmieniały się grupy adorujące Najświętszego Sakrament, które przybyły z różnych parafii świdnickich. Były to przede wszystkim wspólnoty różańcowe z parafii św. Andrzeja Boboli, z parafii katedralnej św. Stanisława, parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, św. Józefa, Świętego Ducha oraz z nowej parafii Miłosierdzia Bożego. modlitwy prowadziła także Straż Honorowa, Rodzina Radia Maryja, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke, Bractwo Szkaplerza Świętego, wspólnota „Komunia i Wyzwolenie” i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Oprawę muzyczną w czasie Mszy św. zapewnił zespół „Viatori” z parafii Świętego Ducha.
Uczestnicy Jerycha ofiarowali swoje modlitwy w intencjach wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy, o łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła, w intencji wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli, za bp Ignacego Deca i we własnych intencjach. Oprócz modlitw przez cały dzień w kościele, Jerycho objęło także czuwanie nocne - w domach.
Akurat w tym dniu bp Ignacy Dec wziął udział w ingresie abp. Sławoja Głódzia do katedry warszawsko-praskiej. Zdążył jednak przyjechać z Warszawy i wziąć udział w zakończeniu czuwania różańcowego w Świdnicy. Pomimo zmęczenia i niewyspania odprawił Mszę św. o godz. 20.00 i wygłosił kazanie, w którym omówił wszystkie tajemnice różańcowe. Podziękował także za modlitwy w jego intencji.
W ciągu całego dnia w czuwaniu wzięło udział ponad tysiąc osób z całej Świdnicy i okolic. Pani Edwarda wraz z koleżankami już planują organizację następnego Jerycha.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

[ TEMATY ]

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej trwa od 17 do 25 sierpnia przez dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

„Kościół tętniący życiem” – fenomen letniego pielgrzymowania na Jasną Górę

2026-08-16 07:38

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Kościół

tętniący

życiem

fenomen

Karol Porwich

Pielgrzymi w strojach ludowych

Pielgrzymi w strojach ludowych

O tym, że „nie chodzi o to, by dojść przed oblicze Jasnogórskiej Matki tylko z odciskami na stopach, ale z sercem bardziej podobnym do serca Chrystusa” po raz kolejny przypomina fenomen letniego pielgrzymowania. W sezonie 2026 przybyło do tej pory o kilka tysięcy więcej pątników niż rok temu. Od kwietnia do 14 sierpnia w sumie dotarło 80 345 osób w pielgrzymkach pieszych, rowerowych i biegowych oraz konnej i na rolkach. - Jako pielgrzymi jesteśmy świadectwem wiary narodu, myślę, że i sumieniem narodu - mówił Łukasz z Pielgrzymki Warmińskiej. A wszyscy pielgrzymi zgodnie podkreślają, że to jest tak wyjątkowy czas, że nie zamieniliby go na inny.

Letnie pielgrzymowanie na Jasną Górę wciąż postrzegane jest jako fenomen, m.in. ze względu na różnorodność środków, masowość, szeroki przekrój uczestników, wieloraką realizację zadań duszpasterskich i przede wszystkim, w laicyzujących się społecznościach - wielkie świadectwo wiary i przywiązania do Chrystusa i Jego Kościoła. Pielgrzymka to też dla wielu okazja poznawania Polski z jej pięknem krajobrazu i historią, ale też lokalnej specyfiki. Np. pątnicy płoccy, wędrując z hasłem „Matka Diecezji Płockiej”, poznawali szczególną więź Maryi ze swoim lokalnym Kościołem poprzez przybliżanie za pomocą różnych pielgrzymkowych materiałów diecezjalnych sanktuariów maryjnych.
CZYTAJ DALEJ

USA: lekarze i szpitale promowali zmianę płci? Wiceprezydent wzywa do dochodzenia

Wiceprezydent USA JD Vance zwrócił się do Departamentu Sprawiedliwości o zbadanie zarzutów dotyczących sposobu rozliczania przez szpitale i placówki medyczne świadczeń związanych z tzw. medycyną płciową. Sprawa jest następstwem raportu Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS), który wskazuje na ponad 225 szpitali i sieci opieki zdrowotnej.

W opublikowanym przez HHS raporcie „Wilki w białych fartuchach: jak lekarze i szpitale promowali oszustwo związane z «medycyną płciową» i czerpali z tego zyski” zarzucono niektórym placówkom tworzenie pediatrycznych programów dotyczących płci oraz stosowanie ogólnych kodów rozliczeniowych dotyczących zaburzeń endokrynologicznych do rozliczania świadczeń związanych ze zmianą płci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję