Reklama

W kilku zdaniach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

5 października br. Około stu jachtów regatowych, morskich, desek z żaglami, łodzi wioślarskich i motorówek pływało po Odrze u stóp Wałów Chrobrego. Wszystko w ramach pikniku wodnego Jesienne prezentacje morskie.

6 października br. 13 osób zostało rannych w wypadku busa, do którego doszło na drodze krajowej nr 3 w okolicach Przybiernowa. Najbardziej ucierpiała kobieta w piątym miesiącu ciąży. W stanie ciężkim odwieziono ją do szpitala. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Samochód nagle zjechał na pobocze, wpadł do rowu i dachował. Sprawę wyjaśnia policja.

7 października br. Policjanci zatrzymali w Szczecinie motorniczego, prowadzącego tramwaj po pijanemu. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. O tym, że motorniczy jest pijany, powiadomili policję zaniepokojeni podróżni. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

8 października br. Poseł Ryszard Bonda znowu na świeczniku. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzeń dopłat i kredytów na działalność rolniczą przez jedno z przedsiębiorstw. Jak się okazuje, należało ono do Pana Posła.

9 października br. Pięciu polskich marynarzy przebywających od kilku miesięcy na statku u wybrzeży Panamy wróciło do kraju. Marynarze nie mogli powrócić do swoich domów, bo armator jednostki nie miał pieniędzy na opłacenie im biletów lotniczych. W sprowadzeniu marynarzy do kraju pomógł jeden z banków, który przejął w ramach zadłużenia statek od armatora.

Komisarz Unii Europejskiej Christopher Patten został doktorem honoris causa Uniwersytetu Szczecińśkiego. Odczytując recenzję doktoratu, nazwano Ch. Pattena „najbardziej rozsądnym politykiem zachodnim w obecnych czasach”. Mówiono także o jego „niezwykłym talencie, ogromnej wiedzy, pracowitości i zdolnościach dyplomatycznych”. Ch. Patten jest ósmą osobą wyróżnioną przez US doktoratem honoris causa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: Sąd zgodził się na zmianę płci metrykalnej 13-letniego dziecka

2025-12-22 07:13

[ TEMATY ]

płeć

zmiana płci

Adobe Stock

Dyskusję we Włoszech wywołała decyzja sądu, który zgodził się na zmianę płci metrykalnej 13-letniego dziecka, przechodzącego tranzycję. To najmłodsza osoba w kraju, wobec której zapadło postanowienie o takiej korekcie aktu urodzenia. Wnioskowali o to rodzice. Czy to nie jest szaleństwo?

Lokalna gazeta „Il Resto del Carlino”, a za nią poniedziałkowa włoska prasa opisała przypadek rodziny z prowincji La Spezia w Ligurii, w której urodziły się dwie dziewczynki.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: Pijany kierowca staranował mur kościoła Świętego Krzyża

2025-12-22 12:32

[ TEMATY ]

Kraków

Autorstwa Zygmunt Put - Praca własna/commons.wikimedia.org

Wnętrze krakowskiego kościoła, prezbiterium

Wnętrze krakowskiego kościoła, prezbiterium

Kierowca samochodu osobowego staranował ogrodzenie kościoła pw. Świętego Krzyża w Krakowie - jednej z najstarszych świątyń miasta. - Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek - poinformowała Interię przedstawicielka biura prasowego policji wojewódzkiej. O sprawie czytamy w portalu Polsat News.

Informację o zdarzeniu redakcja Interii otrzymała od jednego z czytelników. Potwierdziło ją biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
CZYTAJ DALEJ

75-letnia babcia aresztowana za rozmowy o aborcji w okolicy szpitala

2025-12-22 14:01

[ TEMATY ]

babcia z Glasgow

aresztowana

rozmowy o aborcji

okolice szpitala

adfinternational.org

Rose Docherty, 75-letnia babcia zatrzymana przez szkocką policję

Rose Docherty, 75-letnia babcia zatrzymana przez szkocką policję

Chrześcijańska babcia Rose Docherty została aresztowana i oskarżona o trzymanie transparentu z napisem „Przymus to przestępstwo, jesteśmy tu, żeby rozmawiać, tylko jeśli chcesz” w odległości 200 m od szpitala w Glasgow - podaje portal Alliance Defending Freedom International - globalnej organizacji prawniczej, działającej na rzecz obrony praw człowieka.

Rose Docherty 19 grudnia stanęła przed sądem po oskarżeniu o trzymanie transparentu w odległości 200 m od Szpitala Uniwersyteckiego Queen Elizabeth w Glasgow, z napisem:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję