Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wapienica

Z kardynałem zwieńczenie jubileuszu

Kardynał Stanisław Dziwisz celebrował odpustową Sumę w parafii św. Franciszka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość 6 października wieńczyła ofiarowany wapienickiej parafii przez Penitencjarię Apostolską Rok Jubileuszowy i możliwość zyskiwania w świątyni odpustu zupełnego w związku z obchodami 800-lecia wydarzeń związanych z życiem patrona parafii.

Proboszcz parafii ks. Jerzy Matoga podkreśla, że to w historii parafii druga wizyta kardynała. Pierwszy raz wspólnotę wapienicką wiele lat temu odwiedził kard. Karol Wojtyła, a teraz czyni to świadek życia i świętości Jana Pawła II, emerytowany metropolita krakowski. Właśnie na fakt długiej wiernej posługi u boku papieża zwrócili uwagę przedstawiciele parafii, dziękując kard. Dziwiszowi za przewodniczenie liturgii i wygłoszone słowo Boże.

Parafia św. Franciszka w Wapienicy w kwietniu uzyskała od Stolicy Apostolskiej przywilej świątyni jubileuszowej dedykowanej św. Franciszkowi w 800-rocznicę otrzymania stygmatów przez Biedaczynę z Asyżu. Uroczysta celebracja 6 października byłą zwieńczeniem tego jubileuszu. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosił ks. Krzysztof Kawik, wikariusz parafii w Milówce, który w Wapienicy, jeszcze jako diakon, odbywał swoją praktykę duszpasterską przed święceniami. /PB

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-15 14:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płomień widoczny z daleka

Niedziela bielsko-żywiecka 15/2024, str. VI

[ TEMATY ]

diecezja bielsko‑żywiecka

Archiwum UG Węgierska Górka

Światło z Boraczej

Światło z Boraczej

Z Hali Boraczej, Matyski i Ostrego Gronia rozbłysło światło, aby upamiętnić św. Jana Pawła II.

Po śmierci papieża Polaka góralską watrę pamięci zainicjował na Groniu Jana Pawła II Stefan Jakubowski. Jego śladem szybko poszli inni. Dziś miejsc, z których jest rozpalana, nie zostało w naszej diecezji zbyt wiele.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł śp. o. Eustachy Rakoczy - jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości

2025-12-12 10:58

[ TEMATY ]

Jasna Góra

śmierć

BP Jasnej Góry

śp. o. Eustachy Rakoczy

śp. o. Eustachy Rakoczy

Dziś (12 grudnia) zmarł śp. o. Eustachy Rakoczy. Jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości, odznaczony m_in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z głębokim żalem informujemy, że przeżywszy 82 lat, 62 lat życia zakonnego i 55 lat kapłaństwa, zmarł dzisiaj śp. o. Eustachy Rakoczy. Jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości, odznaczony m_in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktywnie współtworzył dzieje niepodległościowego ruchu kombatanckiego w Polsce. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
CZYTAJ DALEJ

Ikona Matki Bożej Królowej Pokoju w Namysłowie

2025-12-15 13:04

mat. pras

W Parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie rozpoczęła się peregrynacja ikony Matki Bożej Królowej Pokoju z Korei Południowej. Ikona Matki Bożej odwiedza parafie Archidiecezji Wrocławskiej w ramach przygotowań do ŚDM w Seulu w 2027 roku.

Ikona została uroczyście wniesiona do świątyni. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Bartosz Barczyszyn, proboszcz parafii. W przekazaniu ikony uczestniczyła także delegacja z parafii NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym, gdzie wcześniej gościła ikona Matki Bożej. W skład delegacji weszli ks. Mateusz Ciesielski oraz Barbara Fąfara.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję