Reklama

Niedziela Podlaska

Relikwie w parafii Rozbity Kamień

Biskup Piotr Sawczuk 21 kwietnia przewodniczył Mszy św. w kościele parafialnym w Rozbitym Kamieniu, podczas której wprowadzono relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bł. Jerzego Popiełuszki oraz bł. Stefana Wyszyńskiego.

Niedziela podlaska 18/2024, str. I

[ TEMATY ]

Rozbity Kamień

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Uroczystości przewodniczył bp Piotr Sawczuk

Uroczystości przewodniczył bp Piotr Sawczuk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Słowa powitania skierował miejscowy proboszcz ks. Andrzej Ułasiuk. Zaprezentował sylwetki świętego i błogosławionych. Wyraził przekonanie, że obecność ich relikwii umocni wiarę i miłość do Ojczyzny. Relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego wnieśli Monika i Radosław Olędzcy; św. Zygmunta Felińskiego – Dorota Dmowska i Adam Replin; relikwie bł. Jerzego Popiełuszki – Grażyna i Tadeusz Olędzcy. Relikwie odebrał biskup w obecności dziekana sokołowskiego ks. prał. Andrzeja Krupy.

W homilii biskup przypomniał, że IV Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. – Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, modlimy się też w intencji młodzieńców już powołanych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, by mieli odwagę pójść za głosem Bożym, by byli otwarci na Bożą miłość, by napełnili się nią, a potem hojnie rozdzielali zagubionym ludziom, którzy szukają pasterzy, wręcz tęsknią za nimi – powiedział biskup. Podkreślił również, że pierwszym zadaniem pasterzy jest łączenie z Bogiem, stanie na granicy światów, bycie mostem, po którym schodzi łaska od Boga i po którym wnoszą się ku Niemu ludzie. Pasterz ma także towarzyszyć w drodze, współprzeżywać bóle i radości swych owiec. – Za takich właśnie pasterzy mamy dziś okazję podziękować Bogu w Rozbitym Kamieniu, bo ich relikwie na stałe tu goszczą, aby budować duchowe bogactwo waszej wspólnoty – dodał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na zakończenie biskup pobłogosławił obraz bł. Jerzego Popiełuszki ufundowany przez Tadeusza Olędzkiego. Przedstawiciele motocyklistów podziękowali proboszczowi. W dowód wdzięczności na jego ręce złożyli ornat.

W uroczystości udział wzięli duchowni z diecezji drohiczyńskiej i spoza jej granic, poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z Bielan, Kowies, Kożuchowa, Rozbitego Kamienia i Wąsów, przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, motocykliści z „Iskry Miłosierdzia” oraz motocykliści z pielgrzymki „Ostra Brama”, parafianie i goście.

Po Eucharystii biskup pobłogosławił motocykle. Delegacje władz oraz motocyklistów złożyły kwiaty pod tablicą poświęconą Romanowi Dmowskiemu.

2024-04-26 18:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie obchodów Święta Miłosierdzia 2026

2026-04-07 13:55

[ TEMATY ]

Łagiewniki

święto Bożego Miłosierdzia

Agata Kowalska

Przed zbliżającym się Świętem Miłosierdzia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wystosowało komunikat w sprawie tegorocznych obchodów.

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” /Dz. 299/ – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Zapraszamy do wspólnego świętowania i korzystania z łask, które Pan Jezus związał z tym dniem. Hasłem tegorocznego Święta są słowa: „Boże Ojcze Miłosierny… Tobie zawierzamy losy świata”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski kard. Grzegorz Ryś.
CZYTAJ DALEJ

Uczta dająca nadzieję

2026-04-10 19:09

fot. Archiwum Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Spotkanie przy wielkanocnym stole

Spotkanie przy wielkanocnym stole

Do zebranych uczestników uroczystości słowo skierował Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Głos zabrali także: Teresa Kubas-Hul – wojewoda podkarpacki, Karol Ożóg – wicemarszałek województwa podkarpackiego, Krystyna Stachowska – wiceprezydent Rzeszowa, Mieczysław Janowski – b. prezydent Rzeszowa.

Przy śpiewie wielkanocnych pieśni i życzliwych rozmowach uczestnicy śniadania wielkanocnego przeżyli je jako radosną ucztę, dającą nadzieję na głębokie przeżywanie Świąt Wielkanocnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję