Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przesadzone pogłoski

Machina narracyjna totalnej opozycji i jej przybudówek rozpoczęła pracę nad opowieścią o zbliżającym się nieuchronnie końcu PiS. Skomentujemy to, posługując się cytatem z Marka Twaina: „Pogłoski o tej śmierci są mocno przesadzone”.

Grabarze

W każdym razie ludzie z PO poczuli przypływ energii i przygotowują się do roli grabarzy swoich politycznych przeciwników. W tym akurat są dobrzy. Ich ekipa przez osiem lat nie zajmowała się przecież niczym innym jak grzebaniem polskiego państwa, aż stało się teoretyczne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dysponenci prawdy

Nekrofilskie klimaty wzbudzone zostały przez sondaż, w którym PiS stracił z miesiąca na miesiąc 12 proc. elektoratu. Józef Wissarionowicz mawiał: Nieważne, kto głosuje – ważne, kto liczy głosy. W tym przypadku, modyfikując nieco klasyka, należy powiedzieć: Nieważne, kto robi sondaż – ważne, kto go zamawia.

Kubeł na głowy

W sumie to nie wiadomo, na czyją korzyść zadziała ten sondaż. Czy na korzyść opozycji, która dostała powera, czy na korzyść obozu rządzącego, o czym jest przekonany prezes Kaczyński. Zdaniem prezesa, może to być kubeł zimnej wody na rozpalone głowy. Zgadzamy się w całej rozciągłości. Oj, jest co schładzać.

Donald wraca

Donald Tusk znowu przebąkuje, że wróci do polskiej polityki. Wobec kogo ta groźba? Najbardziej zdenerwowany taką perspektywą musi być Grzegorz Schetyna. Powrót Tuska jest równoznaczny z początkiem końca Schetyny.

2018-04-11 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Unia Europejska negocjuje z Indiami. A co ze sprawą dyskryminacji chrześcijan?

2026-01-30 08:56

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Indie

negocjacje

dyskryminacja chrześcijan

Vatican News

Unia Europejska negocjuje umowę handlową z Indiami

Unia Europejska negocjuje umowę handlową z Indiami

Troski o podstawowe prawa człowieka i wolność wyznania – tego, zdaniem prezesa Papieskich Dzieł Misyjnych w Niemczech (missio Aachen), ks. Dirka Bingenera, brakuje w wynegocjowanej umowie handlowej między Unią Europejską a Indiami. Duchowny przypomina o przemocy wobec mniejszości religijnych, głównie chrześcijan w tym kraju.

Ogłoszony 27 stycznia koniec negocjacji między Unią Europejską a Indiami w sprawie umowy handlowej wywołał sprzeciw niektórych przedstawicieli środowisk kościelnych. Partnerzy kościelni missio Aachen od lat informują o nasilającej się dyskryminacji, niepewności prawnej i przemocy wobec mniejszości religijnych, głównie chrześcijan i muzułmanów w Indiach.
CZYTAJ DALEJ

Ukradła ewangeliarz z kościoła i spaliła. 41-letniej Ukraince grozi kara więzienia

2026-01-30 19:21

[ TEMATY ]

kradzież

nowy-tomysl.policja.gov.pl/radiomaryja.pl

14 stycznia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Chopina w Nowym Tomyślu doszło do zdarzenia polegającego na kradzieży ewangeliarza. W toku prowadzonych czynności policja zatrzymała 41-letnią kobietę, mieszkankę powiatu nowotomyskiego. W związku z kradzieżą oraz zniszczeniem mienia grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, pierwszym źródłem informacji był zapis z kościelnego monitoringu, na którym widoczna jest osoba wchodząca do świątyni, a następnie opuszczająca ją z księgą liturgiczną. Dalsze ustalenia wykazały, że ewangeliarz został zniszczony poprzez spalenie.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Pizzaballa: Błogosławieństwa odzwierciedleniem pierwotnego planu Boga

2026-01-30 18:49

[ TEMATY ]

kard. Pizzaballa

@Vatican Media

Kard. Pizzaballa

Kard. Pizzaballa

Ewangeliczne Błogosławieństwa to styl życia, który w pewien sposób odzwierciedla pierwotny plan Boga wobec człowieka - stwierdza komentując fragment Ewangelii Mt 5,1-12a czytany w IV Niedzielę Zwykłą, roku A (1 lutego 2026 r.) łaciński patriarcha Jerozolimy, kard. Pierbattista Pizzaballa OFM.

W minioną niedzielę (Mt 4,12-23) widzieliśmy, że Jezus rozpoczyna swoją publiczną działalność w ziemi zranionej, pogranicza. W tej zranionej krainie Jego słowa są jak światło, a nawet jak wielka światłość, ta sama wielka światłość, którą zapowiadał prorok Izajasz, dając nadzieję tym, którzy żyli w krainie ciemności i śmierci (Iz 8,23-9,1).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję