Reklama

Niedziela Małopolska

Rabka-Zdrój

Zapukali do drzwi

Niedziela małopolska 33/2017, str. 8

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Archiwum Wspólnoty „Galilea”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 100 katolików uczestniczących w kursie „Paweł”, prowadzonym przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, wzięło udział w ewangelizacji od drzwi do drzwi podczas Dni Ewangelizacji w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju. Wydarzenie zostało zapowiedziane tydzień wcześniej przez proboszcza ks. Dariusza Paculę i o. Krzysztofa Czerwionkę CR (założyciela i pasterza Wspólnoty „Galilea”). Kapłani zachęcali, aby parafianie otworzyli drzwi swoich domów i serc na tych, którzy przyniosą im Dobrą Nowinę.

Ewangelizatorzy zostali posłani 29 lipca, podczas porannego nabożeństwa. Potem dwójkami lub trójkami udali się w różne rejony parafii, gdzie głosili Ewangelię, rozmawiali i modlili się wspólnie z mieszkańcami. Niektórzy dzielili się wiarą na ulicach i w parkach. Żeby łatwo można było rozpoznać, że ewangelizatorzy są katolikami, wszyscy zostali wyposażeni w specjalne identyfikatory z pieczęcią parafii i podpisem ks. Dariusza Paculi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wśród ewangelizatorów byli studenci, pracujący i emeryci; osoby świeckie, siostry zakonne oraz klerycy. Ponad osiemdziesięcioro z posłanych do głoszenia Słowa Bożego brało udział w kursie „Paweł” na Wzgórzu Miłosierdzia w Stryszawie, gdzie od 21 lipca kursanci uczyli się, czym jest i jak głosić kerygmat. Do kursantów dołączyli inni doświadczeni ewangelizatorzy ze Wspólnoty „Galilea”, co łącznie dało ponad 50 par i trójek ewangelizacyjnych. Sobotnia ewangelizacja zakończyła się o godz. 19 Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie. W niedzielę Wspólnota „Galilea” posługiwała podczas porannych Mszy św., dzieląc się świadectwem i wystawiając pantomimę. Grupa ewangelizatorów za zgodą przełożonej oddziału odwiedziła chorych seniorów przebywających w pobliskim szpitalu.

* * *

Ewangelizacja w Rabce będzie kontynuowana.
Katolicy nie będą już odwiedzać parafian w domach, ale dla osób pragnących pogłębić wiarę przygotowano spotkania modlitewno-biblijne. Najbliższe odbędzie się 21 sierpnia o godz. 18 w salce parafialnej. Kurs Alpha natomiast rozpocznie się 11 września o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury „Pod Aniołem”

2017-08-10 09:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lubań zatopiony w Miłosierdziu Bożym

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Pod takim hasłem w dniach 9-10 września 2016 r. Lubań przeżywał czas szczególnej łaski. W kończącym się Roku Miłosierdzia Siostry ze Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty wraz z pracownikami i dziewczętami Ogniska Wychowawczego dla Dziewcząt, przy współudziale Urzędu Miasta, zorganizowały ewangelizację Lubania połączoną z festynem charytatywnym na rzecz Ogniska.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele pw. Trójcy Świętej w piątek 9 września Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich mieszkańców miasta, a następnie w tej samej intencji odprawiona została wieczorna Msza św., której przewodniczył zaproszony z Otynia - ks. Zbigniew Tartak. W koncelebrze stanęli: ks. Andrzej Fila - dziekan, oraz ks. Piotr Winczakiewicz - wikariusz.
CZYTAJ DALEJ

Wrocławianie protestują przeciw zatrudnieniu w szpitalu na Brochowie dr Gizeli Jagielskiej

2026-07-22 12:14

Magdalena Lewandowska

Na protest do Wrocławia przyjechała działaczka pro-life Kaja Godek.

Na protest do Wrocławia przyjechała działaczka pro-life Kaja Godek.

– Nie chcemy, żeby największa porodówka na Dolnym Śląsku stała się polskim centrum aborcji – alarmuje Kaja Godek.

Przed szpitalem im. A. Falkiewicza na wrocławskim Brochowie podczas publicznego różańca modlono się o zatrzymanie aborcji i protestowano przeciw możliwemu zatrudnieniu w placówce aborterki Gizeli Jagielskiej. To właśnie dr Jagielska, pracując w szpitalu w Oleśnicy, dokonała aborcji chlorkiem potasu w 9. miesiącu ciąży.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV odwiedził Subiaco – duchowe serce benedyktynów

2026-07-22 17:44

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Zgodnie z tradycją Papież ucałował figurę św. Benedykta

Zgodnie z tradycją Papież ucałował figurę św. Benedykta

Wracając z Sanktuarium Najświętszej Trójcy w Vallepietra, Papież zatrzymał się w Subiaco, gdzie odwiedził dwa benedyktyńskie klasztory. Modlił się w Świętej Grocie, związanej z początkiem życia monastycznego św. Benedykta, a następnie spotkał się ze wspólnotą benedyktynów.

Po porannej pielgrzymce do Sanktuarium Najświętszej Trójcy w Vallepietra Leon XIV udał się do Subiaco. W Monasterze św. Benedykta zwiedził kompleks klasztorny i zatrzymał się na chwilę cichej modlitwy przed XIII-wiecznym freskiem św. Franciszka z Asyżu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję