Reklama

Krótko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

• W Rzymie przypomniano postać bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Staraniem Ambasady Polskiej przy Stolicy Apostolskiej 23 listopada br. w Auli św. Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława Biskupa w Rzymie odbyła się konferencja poświęcona bł. ks. Władysławowi Bukowińskiemu.

• Centrum zarządzania kryzysem migracyjnym do koordynacji działań w zakresie pomocy uchodźcom poza UE powołają państwa Grupy Wyszehradzkiej. Jego pracami będzie kierowała Polska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• Nominacje generalskie i admiralskie otrzymało 29 listopada br. 15 oficerów. Po tych nominacjach w Wojsku Polskim mamy 80 czynnych generałów.

• Do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej zgłosiło się 10 tys. ochotników. MON zapowiada, że nie wszyscy będą przyjęci, a kandydaci muszą zrezygnować z działalności politycznej.

• Konstanty Radziwiłł – minister zdrowia zapowiedział, że Narodowy Fundusz Zdrowia przestanie istnieć 1 stycznia 2018 r. Od tego czasu finansowanie służby zdrowia będzie pochodziło z budżetu państwa.

• Rząd przyjął projekt ustawy powołującej komisję weryfikującą decyzje reprywatyzacyjne ws. nieruchomości w Warszawie. Komisja będzie miała szerokie uprawnienia i ma usunąć skutki prawne decyzji reprywatyzacyjnych wydanych z naruszeniem prawa.

• Policja zatrzymała w Piekarach Śląskich przed wizytą w tym mieście prezydenta RP Andrzeja Dudy 40-letniego bezrobotnego mężczyznę. Miał przy sobie nóż i list do prezydenta. Zachowywał się dziwnie, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy.

• Statystyczna polska rodzina chce w tym roku wydać na święta Bożego Narodzenia 1500 zł. To o 100 zł więcej niż w ubiegłym roku. Badanie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS).

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2016-11-30 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najstarszy biskup w Polsce obchodzi 99. urodziny

2026-01-31 14:47

[ TEMATY ]

Bp Julian Wojtkowski

Archidiecezja Warmińska

Bp Julian Wojtkowski

Bp Julian Wojtkowski

„Te 99 lat pozostawia niezwykłe świadectwo Bożego działania w życiu tak wielu pokoleń, które miały szczęście spotkania z księdzem biskupem. Trzeba Bogu za ten dar dziękować” - powiedział abp Józef Górzyński podczas Mszy św. sprawowanej w intencji bp. Juliana Wojtkowskiego. Duchowny obchodzi 99. rocznicę urodzin i od lat pozostaje ważnym świadkiem historii oraz życia Kościoła na Warmii.

Uroczysta Msza św. w intencji jubilata została odprawiona w Konwikcie Kapłanów Warmińskich w Olsztynie. Przewodniczył jej abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W homilii podkreślił, że 99 lat życia bp. Juliana Wojtkowskiego jest „niezwykłym świadectwem Bożego działania”, które dotknęło wielu pokoleń duchownych i wiernych. Te słowa metropolita warmiński powtórzył, dziękując Bogu za dar długiego życia jubilata i jego nieustanne świadectwo w Kościele.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Leon XIV zamieszka w pomieszczeniach swoich poprzedników

2026-01-31 11:35

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Tama66/pixabay.com

Spekulacje na temat przyszłych prywatnych apartamentów papieża dobiegły końca: czy Leon XIV będzie mieszkał bezpośrednio pod dachem Pałacu Apostolskiego, czy w tradycyjnym apartamencie papieskim poniżej? „Papież zamierza wykorzystać pokoje należące do jego poprzedników jako kwatery mieszkalne dla siebie i swoich najbliższych współpracowników” - powiedział rzecznik Watykanu Matteo Bruni w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress.

Apartamenty obejmują pomieszczenia, gdzie mieszkali najbliżsi współpracownicy papieża, a także trzecie piętro. Piętro niżej znajduje się prywatna biblioteka papieska, gdzie Następca św. Piotra przyjmuje na audiencjach zwierzchników państw i rządów oraz inne osobistości.
CZYTAJ DALEJ

Zmarła Catherine O'Hara, znana z filmu "Kevin sam w domu".

2026-02-01 11:45

[ TEMATY ]

aktorka

Catherine O'Hara

Kevin sam w domu

PAP

Catharine O'Hara

Catharine O'Hara

W wieku 71 lat w szpitalu w Los Angeles zmarła Catharine O'Hara wybitna kanadyjska aktorka, komiczka i scenarzystka, która określiła siebie jako “dobrą katolicką dziewczynę”. Znana jest m. in. z roli matki Kevina McAllistera, w popularnym filmie z 1990 roku "Kevin sam w domu", jednym z ulubionych filmów wyświetlanych w święta Bożego Narodzenia. Często powtarzała, że miała szczęście urodzić się w rodzinie katolickiej, w której humor był cenny.

W wywiadzie dla magazynu “Parade” a także dla dziennika “New York Times” zaznaczyła, że
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję