Reklama

Z zakonnej kuchni

Faszerowane Pomidory

Lekkie danie, idealne na obiad w upalny dzień, kiedy nie chce nam się gotować. Równie dobre na przystawkę. Przepis nadesłała p. Judyta Augustyn z Cmolasu (diecezja rzeszowska).

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

• 2 dojrzałe pomidory

• 1 dojrzałe awokado

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• 1 średni liść jarmużu

• 20 dużych listków świeżej bazylii

• ząbek czosnku

• sok z cytryny

• przyprawy: sól, pieprz

• pestki dyni, słonecznika lub orzeszki pinii

Wykonanie:

Pomidory sparzyć, obrać ze skórki, przekroić na pół i wydrążyć środki. Miąższ z awokado, jarmuż, bazylię i czosnek zmiksować na gładką pastę, doprawić do smaku solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Następnie gotową masą napełniać wydrążone połówki pomidorów. Udekorować pestkami.

Wykonanie: Graziako

2016-07-13 09:00

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sałatka ryżowa z cebulą

Siostra Karolina, nazaretanka, jest przełożoną sióstr pracujących w domu rekolekcyjnym archidiecezji częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy. Dom ten położony jest na Szlaku Orlich Gniazd, otoczony pięknym lasem sosnowym. Zaprasza na rekolekcje, dni skupienia lub na wypoczynek. Poleca też znakomitą kuchnię, którą prowadzą doświadczone kucharki - p. Basia i p. Marylka we współpracy z siostrami nazaretankami.
CZYTAJ DALEJ

Chrystus jest Tym, który „wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze winy”

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 14-15.

Piątek, 20 lutego. Piątek po Popielcu.
CZYTAJ DALEJ

Zawadzkie: Pijany mężczyzna zakłócił Mszę św. w Środę Popielcową

2026-02-20 21:31

[ TEMATY ]

Eucharystia

Msza św.

Adobe Stock

W Środę Popielcową podczas Mszy św. w jednym z kościołów w mieście Zawadzkie (woj. opolskie) 40-letni mężczyzna nagle wszedł na ambonę i zaczął przemawiać do wiernych. Był pod wpływem alkoholu.

Część osób zgromadzonych w świątyni próbowała go uspokoić i nakłonić do zejścia z ambony. Na miejsce wezwano policję.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję