Reklama

W wolnej chwili

Papież dostał... kosiarkę z herbem Stolicy Apostolskiej

Czeski producent kosiarek wrzecionowych oficjalnie przekazał dziś specjalnie zbudowany model Swardman Electra 2.0 papieżowi Leonowi XIV w Watykanie.

2025-11-14 14:02

[ TEMATY ]

Ogrody Watykańskie

kosiarka

herb Stolicy Apostolskiej

Swardman Polska

Papież otrzymał w prezencie... kosiarkę

Papież otrzymał w prezencie... kosiarkę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Specjalna kosiarka na specjalne zamówienie

Zaprojektowany dla Watykanu model został wykonany w eleganckim białym wykończeniu i skonfigurowany tak, aby w pełni zaspokoić specyficzne potrzeby koszenia Ogrodów Watykańskich - od wyboru szerokości roboczej, przez liczbę ostrzy wrzeciona, po specyfikację walców jezdnych - informuje producent.

Kosiarka będzie pracowała w ogrodach Państwa Watykańskiego, które są jednymi z najbardziej zadbanych terenów zielonych na świecie. Jej obsługą i konserwacją zajmą się pracownicy Ogrodów Watykańskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Unikalna kosiarka z... herbem

Urządzenie ma nietypowy wygląd. Na koszu na trawę widnieje herb Stolicy Apostolskiej, symbolizujący połączenie tradycji, rzemiosła i dbałości o szczegóły. Kosiarka jest w pełni elektryczna.

Spersonalizowana wersja dla Watykanu jest unikatem, który nie trafi do regularnej produkcji. Watykańscy ogrodnicy będą więc korzystać z oryginału, który został stworzony specjalnie na ich potrzeby.

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zasadzono tulipany św. Jana Pawła II w Ogrodach Watykańskich

W dniu liturgicznego wspomnienia Papieża Polaka zasadzono tulipany św. Jana Pawła II w Ogrodach Watykańskich. W uroczystości zorganizowanej przez Ambasadę Polski przy Stolicy Apostolskiej uczestniczyli przedstawiciele Watykanu, korpusu dyplomatycznego i liczni goście.

Uroczystości przewodniczył kard. James Michael Harvey, archiprezbiter Bazyliki św. Pawła za Murami, wieloletni bliski współpracownik św. Jana Pawła II. Zaznaczył on, że pontyfikat Papieża Polaka był trzecim najdłuższym w historii Kościoła, bo trwał 26 lat, 5 miesięcy i 17 dni. Nawiązując do zasadzenia tulipanów w Ogrodach Watykańskich kard. Harvey stwierdził, że „w symbolice kwiatów tulipan jest uważany za symbol niewinności, czystości, słodyczy, a także stałości w bezwarunkowej miłości” i dodał, że „kwiat ten często inspirował poetów i pisarzy”.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat ws. reportażu "Ksiądz rektor i pani Emilia" wyemitowanego w TVN24

2025-11-26 10:33

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Publikujemy najnowszy komunikat archidiecezji warszawskiej ws. reportażu TVN24 - "Ksiądz rektor i pani Emilia".

Jak czytamy na stronie Superwizjera TVN24: Rektor katolickiego uniwersytetu w niejasnych okolicznościach został właścicielem mieszkania starszej, schorowanej kobiety, które może być warte nawet półtora miliona złotych. Mimo tego że, ksiądz rektor zobowiązał się do domowej opieki nad kobietą, ta od ponad roku przebywa w miejskim ośrodku opiekuńczym, który opłacany jest z jej własnej emerytury. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że umowa pomiędzy księdzem a 88-letnią panią Emilią została podpisana za plecami jej rodziny i osób, które faktycznie sprawowały nad nią opiekę. Zignorowany został także spisany wcześniej testament. Czy kobieta jest świadoma swojej sytuacji i dlaczego to ksiądz, a nie rodzina, jako jedyny może decydować o jej przyszłości? O tym w reportażu Michała Fui "Ksiądz rektor i pani Emilia".
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Mendyk zapowiada peregrynację Jasnogórskiej Ikony

2025-11-28 11:11

[ TEMATY ]

peregrynacja

Ikona Jasnogórska

NMP częstochowska

Magdalena Pijewska/Niedziela

Bp Marek Mendyk skierował do wiernych diecezji świdnickiej komunikat, w którym zapowiada jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu lokalnego Kościoła w najbliższych latach. Będzie nim peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która rozpocznie się 26 sierpnia 2026 roku na Jasnej Górze i potrwa w diecezji do końca kwietnia 2027 roku.

Pasterz diecezji już dziś zachęca, aby do tego wyjątkowego spotkania z Maryją wierni odpowiednio przygotowali się duchowo.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję