Reklama

Kościół

Watykan: bp Krzysztof Włodarczyk spotkał się z papieżem Leonem XIV

„Było to dla mnie cudowne wydarzenie. Dziękuję Panu Bogu, że w dziewiątą rocznicę sakry biskupiej miałem możliwość spotkać się bezpośrednio z papieżem” - powiedział 11 czerwca bp Krzysztof Włodarczyk.

[ TEMATY ]

Watykan

Bp Krzysztof Włodarczyk

Papież Leon XIV

Marcin Jarzembowski/Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rozmawiając z Ojcem Świętym podczas środowej audiencji generalnej, biskup bydgoski przekazał gratulacje z okazji wyboru oraz pozdrowienia od wiernych diecezji. - Wspomniałem, że zapewniamy go o modlitwie i zapraszamy do nas. Ojciec Święty ucieszył się i podziękował - dodał.

Biskup Włodarczyk - Jesteśmy tu, by omadlać całą wspólnotę lokalnego Kościoła. Polecać intencje, wołając zwłaszcza o nowe powołania do kapłaństwa. Pamiętamy o samotnych, pogubionych duchowo, jak i niewierzących - podkreślił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Z ufnością zanieśmy przed Jezusa nasze choroby, a także choroby naszych bliskich, zanieśmy cierpienie tych, którzy czują się zagubieni i znajdują się w sytuacji bez wyjścia” - zachęcił Ojciec Święty wiernych podczas audiencji ogólnej. Papież mówił o uzdrowieniu niewidomego żebraka Bartymeusza. - Pielgrzymka to droga, która przygotowuje nas na spotkanie - dzisiaj z papieżem Leonem XIV - a perspektywicznie ze Zbawicielem - stwierdziła przewodnik pielgrzymki, Anna Myszkowska. - Przeżywam każdą pielgrzymkę, zabierając intencje rodzinne, ale i te, o które zostałam poproszona - dodała.

Podziel się cytatem

W Wiecznym Mieście pielgrzymkę diecezji bydgoskiej reprezentuje blisko 150 osób. Ułożono różne programy, ale najważniejszym momentem było spotkanie z papieżem i zaplanowana na czwartek Msza św. w Bazylice Świętego Piotra. - Lubię pielgrzymować, czyli żyć wiarą. Podczas takich chwil człowiek kształtuje swoją osobowość, jak i pokój serca - powiedział Edward Niedbalski, prezes Biura Podróży EURO TiM w Bydgoszczy. - Jestem tutaj, by zwiedzać, ale przede wszystkim zobaczyć Ojca Świętego i święte miejsca - dodała pątniczka Wiesława z Dobrcza.

W drugim dniu pielgrzymki jej uczestnicy modlili się na Mszy św. w Kościele Polskim św. Stanisława Biskupa Męczennika. - To miejsce odwiedzało wielu papieży, m.in. Klemens X, Innocenty XI oraz Jan Paweł II. Będąc jeszcze biskupem krakowskim był tutaj 93 razy, co jest udokumentowane. Jako papież przybył do naszego kościoła w 1979, 1992 i 2000 roku. Więc jest to dla nas takie małe sanktuarium św. Jana Pawła II - mówił podczas powitania rektor świątyni, ks. prałat Paweł Ptasznik.

„Będąc w Rzymie, przechodzimy przez drzwi święte bazylik. Te drzwi mają przypominać, że przez całe życie zmierzamy do nieba. Mamy nieustannie wchodzić w rzeczywistość zbawienia, bo bez Boga nic nie możemy uczynić” - podkreślał w czasie homilii wikariusz generalny diecezji bydgoskiej, ks. kanonik Tomasz Cyl. Mszy św. z udziałem kilkunastu kapłanów przewodniczył bp Włodarczyk.

Podziel się cytatem
2025-06-13 09:13

Oceń: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zachęca biskupów do ofiarnej służby ludowi

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

„Dar, który otrzymaliście, nie jest dla was samych, ale służy sprawie Ewangelii” powiedział papież Leon XIV do biskupów wyświęconych w ciągu ostatniego roku, których spotkał w Nowej Auli Synodalnej.

Biskupi to słudzy wiary, wyjaśnia papież, i słudzy wiary ludu, „coś, co ma związek z naszą tożsamością”, a nie „sposób pełnienia roli”. Ponieważ „od tych, których Jezus powołuje na uczniów i głosicieli Ewangelii, a zwłaszcza od Dwunastu, wymaga się wewnętrznej wolności, ubóstwa ducha i gotowości do służby, która rodzi się z miłości, aby urzeczywistnić ten wybór Jezusa, który stał się ubogim, aby nas ubogacić”.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

2025-11-29 08:23

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

MK

Co gdyby znany z dzieciństwa czekoladkowy Kalendarz Adwentowy przenieść w sferę duchową?
Portal niedziela.pl oraz Niezbędnik Katolika na czas Adwentu przygotował specjalny internetowy kalendarz adwentowy.
Kalendarz Adwentowy to cykl rekolekcyjny, w którym każdego dnia, odkrywając kolejne okienko kalendarza, będziecie odkrywać nowe materiały pomocne w duchowym wzroście.
Oprócz tego każdego dnia będzie czekało na Was: słowo dnia, refleksja, wyzwanie i modlitwa.
Całość ubogaci rozważanie ks. Krzysztofa Młotka.
Przeżyjmy ten wyjątkowy czas razem.
Niech to będzie nowy początek!

1 30 listopada 2 1 grudnia 3 2 grudnia 4 3 grudnia 5 4 grudnia 6 5 grudnia 7 6 grudnia 8 7 grudnia 9 8 grudnia 10 9 grudnia 10 grudnia 11 grudnia 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Promuj akcję na swojej stronie internetowej
CZYTAJ DALEJ

Podlaskie: Śledztwo ws. śmierci 10-latki, która w szkole uderzyła głową o podłogę

2025-12-10 20:13

[ TEMATY ]

śmierć dziecka

Karol Porwich/Niedziela

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 10-latki z Gródka (Podlaskie). Pierwsze ustalenia wskazują, że upadła ona w szkole, uderzając głową o podłogę, ale nie została wezwana do niej pomoc medyczna, o wypadku nie powiadomiono też jej rodziców. Dziewczynka zmarła w domu, we śnie.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Dotyczy ono podejrzeń narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 10-letniej uczennicy przez osobę, na której ciążył obowiązek sprawowania nad nią opieki i nieumyślnego spowodowania śmierci tej dziewczynki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję