Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Święto młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwarta edycja Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej (SMDS) już za nami. Formacyjno-ewangelizacyjna impreza odbyła się w ostatni weekend września na terenie parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Wyjątkiem były seanse filmowe, które były wyświetlane w jednym z sosnowieckich kin. Program SMDS był wyjątkowo atrakcyjny, przygotowany przez młodzież zrzeszoną w ruchach i wspólnotach naszej diecezji. Młodzi dzielili się darem wiary z rówieśnikami, którzy nie mają tak bliskich związków z Kościołem, wzbogacali także swoją formację, bo świadczyć o Bogu może najlepiej tylko ten, kto sam jest blisko Boga - jak podkreślał podczas rozesłania ewangelizatorów biskup Grzegorz Kaszak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

- Rozpoczęliśmy od projekcji filmowych - wartościowych, niosących chrześcijańskie przesłanie, które obejrzało 2200 młodych ludzi. Przejmujące świadectwo wiary dał reżyser głośnego obrazu „Ja jestem”, Lech Dokowicz. W ewangelizacji na ulicach Dąbrowy Górniczej wzięło udział 110 ewangelizatorów świeckich i kilku księży. Podczas SMDS odbyły się także m.in.: bieg uliczny, przegląd pieśni liturgicznej, rozmowy o wierze z zaproszonymi gośćmi. Gościem specjalnym był zespół „Propaganda Dei”. Nie zabrakło również świadectw, m.in. Krzysztofa Demczuka - lidera wspólnoty Metanoia - Eucharystyczny Płomień, czy wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie zakończył w niedzielę 29 września „Marsz dla Życia” z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej oraz Eucharystia, której przewodniczył biskup Grzegorz Kaszak - opowiada ks. Szymon Wojciechowski, koordynator SMDS.

- Parafia nie zawsze daje mi taką możliwość, a tutaj spotykam młodych ludzi, którzy podobnie jak ja uwielbiają Boga. I bardzo dobrze się tu czuję. Szkoda tylko, że SMDS odbywa się tylko raz w roku. Z tegorocznej edycji najbardziej zapamiętam ewangelizację uliczną, bo sam w niej wziąłem udział. Było to dla mnie niesamowicie owocne doznanie - mówi Adrian Kubacki z Jaworzna, z Ruchu Światło-Życie, który po raz czwarty uczestniczył w SMDS.

Ks. Szymon Wojciechowski podkreśla, że głównym wyzwaniem stojącym przed organizatorami Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej jest przyciągnięcie i zaangażowanie w ideę SMDS o wiele większej niż dotychczas rzeszy młodych ludzi.

Szersza relacja z tegorocznych Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej zamieszczona jest na str. VI „Niedzieli Sosnowieckiej”.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Ryś: macie być Słowem, które Chrystus chce zasiać na polu woodstockowym

[ TEMATY ]

młodzi

Archiwum Nowej Ewangelizacji

„Mamy być ziarnem, słowem Boga, które Chrystus chce zasiać na polu woodstockowym” – mówił w homilii podczas wtorkowej Mszy św. bp Grzegorz Ryś. Dzisiejsza Eucharystia była ostatnią przed rozpoczęciem ewangelizacji na Przystanku Woodstock.

Po godz. 16.00 uczestnicy wyruszyli w radosnym korowodzie na pole Przystanku Jezus przy Przystanku Woodstock. Tradycyjnie w bazie PJ stanął biały krzyż, który został pobłogosławiony przez biskupa. Ewangelizacji będzie towarzyszyć adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wieczornym gościem specjalnym PJ 2015 będzie bp Grzegorz Ryś, który poprowadzi program „Sto pytań do ...”.
CZYTAJ DALEJ

Dr Milena Kindziuk: Kwestionuję oficjalną, peerelowską wersję zbrodni na ks. Popiełuszce

2026-01-20 12:53

[ TEMATY ]

Milena Kindziuk

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Milena Kindziuk

Punktem zwrotnym stała się dla mnie najnowsza książka prokuratora Andrzeja Witkowskiego „Bolesne tajemnice ks. Popiełuszki. Śladami prawdy”, właśnie wchodząca na rynek. Dlatego zapraszam do lektury czteroczęściowego cyklu moich wywiadów z prokuratorem na portalu niedziela.pl.

Wiem, że ten tekst i moje wywiady z prokuratorem Andrzejem Witkowskim wywołają sprzeciw. Milczenie byłoby wygodniejsze, ale po trzydziestu latach badań nie mam już prawa wybierać wygody ani powtarzać wersji, która coraz gorzej znosi konfrontację z faktami.
CZYTAJ DALEJ

Chrystus mieszkanie błogosławi

2026-01-22 21:37

[ TEMATY ]

kolęda

Karol Porwich/Niedziela

Nie ma wątpliwości jak bardzo potrzebna jest wizyta kolędowa, która w dalszym ciągu jest szczególnym momentem dla katolików.

Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie, potocznie zwane kolędą. Kiedy kapłan przychodzi do domu, jest nie tylko gościem, ale przede wszystkim pasterzem, który niesie błogosławieństwo, modlitwę i zainteresowanie życiem duchowym rodziny. Nie wszystkie drzwi otwierają się przed nadchodzącym kapłanem, ale są też przykłady, kiedy kolęda pozostaje jedyną przestrzenią kontaktu z żywym Kościołem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję